dofinansowanie

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

plakat

Zapraszamy do udziału w multimedialnych zajęciach z zakresu historii, kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich, które ofertuje uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu radomskiego, szydłowieckiego i przysuskiego nowy projekt Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” pn. „E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa”. Szkolenia dostępne są pod adresem www.elearning-szkolenia.eu 

Zajęcia obejmują swoim zakresem następujący zakres tematyczny:

  • W mrokach prehistorii, bohaterowie rycerstwo średniowiecza i lokalna rewolucja przemysłowa w XVIII i XIX wieku;
  • Folklor – ważny element życia mieszkańców wsi;
  • Oskar Kolberg a współczesny folklor;
  • Witold Gombrowicz (1904-1969).Biografia;
  • Mniejszości narodowe i wyznaniowe;

Dla najaktywniejszych uczestników, którzy przygotują prace konkursowe przeznaczone zostaną 4 nowoczesne tablety multimedialne. Dla najaktywniejszych szkół, które wezmą udział w projekcie przygotowane będą atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat bogatej kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich, jej historii, pokazania informacji o ciekawych miejscach, architekturze, wydarzeniach, które na stale zapisały się na kartach historii. Szkolenia przeprowadzone będą w odmienny sposób, od wiedzy przekazywanej w szkołach na lekcjach historii i j. polskiego. Szkolenia będą przygotowane w oparciu o materiały multimedialne, zawierać będą lekcje przygotowane w oparciu o nowe media i aplikacje, które będą potrafiły zaciekawić młodego odbiorcę. Przedstawiać będą najciekawsze informacje, historie, legendy i opowiadania.

Zajęcia mają charakter bezpłatny, interaktywny i elastyczny. Możesz w nich uczestniczyć w wybranym przez siebie czasie i miejscu, mając do dyspozycji komputer i Internet.

elearning

E-learning w poznaniu naszego dziedzictwa cz I. i II
– Folklor – ważny element życia mieszkańców wsi
(e-book on-line)

czytaj